nezávazná poptávka

Novinky

06.02.
2024

Přijímáme objednávky na čištění a kontroly spalinových cest - vystavování protokolů o kontrolách

Přijímáme objednávky na čištění a kontroly spalinových cest - vystavování protokolů o kontrolách - dle vyhlášky č. 34/2016 Sb. více

Komínové pláště

Prefabrikované pláště Schiedel

Plášť z vláknitého betonu s přísadou pryskyřic je kompletní bezespárové řešení nadstřešní části komínů. Materiál komínových plášťů je nehořlavý. Tento prefabrikovaný výrobek chrání nadstřešní část komínů tím, že odolává každému počasí: slunci, srážkám, mrazu i zbytkům kondenzátu ze spalin. 

Při použití pláště nemusíte použít krycí ani krakorcovou desku, neprovádíte obezdívku a ušetříte tak nejen spoustu práce, ale i peněz. 

Komínový plášť Schiedel se nasazuje na již hotový komín nad střechou. Zakrývá celou část komína vyčnívající nad střechu včetně oplechování průchodu komína střešní konstrukcí. Zajišťuje tak nejlepší ochranu proti povětrnostním vlivům. Sortiment odpovídá sortimentu komínových systémů.

Výhody prefabrikovaných plášťů SCHIEDEL

  • vysoce odolné proti nepřízni počasí
  • požární odolnost
  • jednoduchá a rychlá montáž
  • dokonalý vzhled

Aluminiový komínový plášť - ALK

Kovový komínový plášť je zajímavý doplněk všech komínových systémů. Jeho největší výhodou je maximální užitná hodnota za velice příznivou cenu. Plášť se standardně vyrábí z eloxovaného hliníkového plechu v provedení tmavě hnědá, či bílo-šedá barva, ale lze jej vyrobit prakticky ze všech dostupných materiálů, jako je pozinkovaný plech, nerezový plech, či měď. Komín ochraňuje plášť před povětrnostními vlivy, nebo jej lze použít v případě kovových vícevrstvých komínů, kde nám poskytnou vzhled klasického, nebo chcete-li hranatého komínu. Jednoduchá, rychlá montáž, konstrukce, která nezatěžuje staticky okolní konstrukce, to jsou předpoklady pro široké použití komínových plášťů v praxi.
 
Aluminiový komínový plášť je zajímavý doplněk všech komínových systémů Schiedel, jehož největší výhodou je maximální užitná hodnota za velice příznivou cenu. 

Aluminiový komínový plášť je vyroben z eloxovaného hliníku tl. 1 mm a nabízí se ve dvou barevných variantách, šedobílý, nebo tmavě hnědý. Tento materiál je vysoce odolný proti agresivitě prostředí a odolává prudkým změnám teplot, a to i pod bodem mrazu. Výborně tak ochraňuje nadstřešní část komínu proti působení všech negativních povětrnostních vlivů. 

Standardně se dodává pro průměry průduchů 12 - 20 cm pro komíny jednoprůduchové, dvouprůduchové, s větrací šachtou i bez ní. Úprava komínového pláště je snadná pomocí úhlové brusky. V kombinaci s kónickým vyústěním spolehlivě zaručuje funkčnost zadního odvětrávání.

Jednoduchá a rychlá montáž výrazně zrychluje postup celé výstavby, při které odpadá nutnost obezdívky komínu v nadstřešní části.
Komínový plášť je dodáván pod obchodním označením ALK 12-20 (bez větrací šachty) nebo ALK 12L-20L (s větrací šachtou). Výška pláště je od 50 do 200 cm v modulu po 25 cm.

Upozornění : Souprava komínové hlavy KPTM není součástí dodávky a musí se objednat zvlášť.

Nezávazná poptávka komínového pláště