Orientační ceny komínů

Naše firma se zabývá samotnou rekonstrukcí, či montáží komínů. Nejedná se o prodej, či zásilku kusového zboží, kde je otázka ceny jednoznačná. Ve většině případů nelze určit objektivní cenu za metr.

Stavba nového komína (Schiedel či Vícevrstvý)  
Od 2.000,- Kč cena se odvíjí dle průměru, paliva spotřebiče a kotvení
  • na veškerou realizaci a služby poskytujeme záruku 3 roky od provedení
  • na použitý materiál poskytujeme záruku až 20 let dle dodavatele

Pozor na cenu "za metr"!

V našem oboru se velmi často používá pojem "cena za metr". Pokud vám někdo sdělí tuto cenu, víte o jakém "metru" hovoří? Myslíte, že hovoří o běžném metru, tedy "holém" jednom metru např. komínové vložky?

V takovém případě je to jistě, na první pohled "velmi levná firma". Cena se i u nejdražších komínových vložek může pohybovat někde v rozmezí 800 - 2 000 Kč. Cena působí tedy na první dojem velmi lákavě. V nabídce ovšem nejsou započítány potřebné tvarovky (dvířkový kus s novými AC dvířky, napojovací kus, odvod kondenzátu, krycí deska), kotvení, přístup ke komínu (lešení, montážní plošina), bourací a zednické práce atd.

Situace má dvě východiska:

  • Nemile vás překvapí konečná faktura
  • Nebo uvedené komponenty nebudou namontovány

Abychom byli úplní - nutno dodat, že i v případě kompletní skladby komína není vyhráno. Musíme přeci získat průměrnou cenu za "metr komína". Důležitá totiž je výška komína. Rozdíl, zda cenu dělíme 5-ti či 10-ti metry bude podstatný!

A naše nabídka ...

Nebojte se využít bezplatnou prohlídku našeho technika přímo u vás doma!

Náš zástupce objektivně posoudí celou situaci. Navrhne řešení a vypracuje konkrétní cenovou kalkulaci, kde zohlední fyzický stav komína, požadované práce a všechny ostatní místní podmínky. 

Zásadní podmínkou našich řešení je splnění minimálních požadavků stanovených příslušnými předpisy, zejména ČSN 734201-2010. 

Hledáte-li kontakt na příslušného zástupce, klikněte zde. 

Orientační ceny 

Orientační cena za metr - pro komín vysoký 10 metrů, standardní sestavy bez kotvení, dopravy a DPH. 

  • Stavba nového komína (Schiedel či Vícevrstvý)

Od 2.200 Kč do 9.650 Kč - dle průměru, paliva spotřebiče a kotvení

Nezávazná poptávka