Není cena jako cena...aneb jak předejít nepříjemnému překvapení u konkurence...

Orientační ceny rekonstrukce

Naše firma se zabývá samotnou rekonstrukcí, či montáží komínů. Nejedná se o prodej, či zásilku kusového zboží, kde je otázka ceny jednoznačná. Ve většině případů nelze určit objektivní cenu za metr. Neumíme a neděláme návrh ceny " od stolu"...prvotní (bezplatná) návštěva lokality naším technikem, je nejen  zárukou solidního cenového návrhu, ale předpokladem vhodného technického řešení. Cenová nabídka, dělaná bez obhlídky místa, Vás možná zaujme, ale po samotné  realizaci zjistíte, že spalinová cesta nebyla řešena celá (komplexně) a do kladné revizní zprávy Vám ještě chybí pár "drobností"...

Orientační ceny 

Orientační cena za metr - pro komín vysoký 10 metrů, standardní sestavy bez kotvení, dopravy a DPH.

Frézování     
Od 690,- Kč cena se odvíjí od typu použitého materiálu na komíně (cihla, šamot apod.)

 

Vložkování - nerez 1mm  
Od 990,- Kč - Plyn cena se odvíjí dle světlosti vložky
Od 1.200,- Kč - Tuhá paliva cena se odvíjí dle světlosti vložky

Přesnou výši ceny za vyfrézování nebo vyvložkování vašeho komínu se dozvíte vždy předem po shlédnutí komína naším technikem.

Pozor na cenu "za metr"!

V našem oboru se velmi často používá pojem "cena za metr". Pokud vám někdo sdělí tuto cenu, víte o jakém "metru" hovoří? Myslíte, že hovoří o běžném metru, tedy "holém" jednom metru např. komínové vložky?

V takovém případě je to jistě, na první pohled "velmi levná firma". Cena se i u nejdražších komínových vložek může pohybovat někde v rozmezí 800 - 2 000 Kč. Cena působí tedy na první dojem velmi lákavě. V nabídce ovšem nejsou započítány potřebné tvarovky (dvířkový kus s novými AC dvířky, napojovací kus, odvod kondenzátu, krycí deska), kotvení, přístup ke komínu (lešení, montážní plošina), bourací a zednické práce atd.

Situace má dvě východiska:

  • Nemile vás překvapí konečná faktura
  • Nebo uvedené komponenty nebudou namontovány

Abychom byli úplní - nutno dodat, že i v případě kompletní skladby komína není vyhráno. Musíme přeci získat průměrnou cenu za "metr komína". Důležitá totiž je výška komína. Rozdíl, zda cenu dělíme 5-ti či 10-ti metry bude podstatný!

A naše nabídka ...

Nebojte se využít bezplatnou prohlídku našeho technika přímo u vás doma!

Náš zástupce objektivně posoudí celou situaci. Navrhne řešení a vypracuje konkrétní cenovou kalkulaci, kde zohlední fyzický stav komína, požadované práce a všechny ostatní místní podmínky. 

Zásadní podmínkou našich řešení je splnění minimálních požadavků stanovených příslušnými předpisy, zejména ČSN 734201-2010.